wtorek 27 Paź 2020
Drukuj

O nas

Stowarzyszenie Kulturalno – Oświatowe Feniks istnieje już 10 lat. W swoim zakresie działalności od początku broniło istnienia szkoły podstawowej w Skopie, w której działania aktywnie się włączało. Ostatecznie szkołę, której nie udało się utrzymać zlikwidowano. Celem obecnej władzy stowarzyszenia było przejęcie budynku po zlikwidowanej szkole w Skopie i utworzenie w nim placówki kulturalnej, zaspokajając tym potrzeby lokalnej społeczności. Dnia 23.09.2011 gmina Ryn przekazała budynek byłej szkoły Stowarzyszeniu stwarzając dobre warunki do wszelkiej działalności. W związku z powyższym powołano instytucję kultury pod nazwą Centrum Aktywności Społecznej (CAS), gdzie prowadzone są spotkania dzieci, młodzieży i dorosłych oraz imprezy okolicznościowe. Celem CAS jest aktywowanie wszystkich okolicznych mieszkańców, oderwanie ludzi od Internetu i codziennej pracy. Poprzez działalność naszego centrum chcemy pokazać społeczności, że wystarczy odrobina chęci, by wspólnie coś zdziałać na rzecz lokalnej społeczności.

 

Budynek w całości ze składek członkowskich, utrzymuje Stowarzyszenie Feniks, zrzeszając mieszkańców wsi: Skop, Monetki i Tros w gminie Ryn.

 

Stowarzyszenie przejęło budynek po byłej szkole w Skopie we wrześniu 2011. 


W okresie świątecznym 2011/2012 dzięki pozyskanym środkom z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz środkom ze składek członkowskich  stowarzyszenie przygotowało i rozdało dzieciom ze środowisk wiejskich 50 paczek, w skład których weszły słodycze, bakalie i owoce.  

W niedługim czasie dzięki pozyskanym środkom finansowym z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, stowarzyszenie zorganizowało dzieciom ferie zimowe 2012. Podczas dwutygodniowych codziennych zajęć w świetlicy, średnio 20-ścioro dzieci sporządzało i spożywało ciepły posiłek. Z zakupionych artykułów spożywczych przygotowano min. naleśniki, gofry, rosół, sałatki, kakao z pieczywem, zupy mleczne itp.Na zakończenie ferii  został zorganizowany wyjazd na : basen , bajko-landu oraz  łyżwy. Była to nagroda dla wszystkich uczestników za bardzo miło spędzony wspólnie czas .

 

Menu

Partnerzy

Licznik odwiedzin

131206
DziśDziś18
WczorajWczoraj10
W tym tygodniuW tym tygodniu28
W tym miesiącuW tym miesiącu329
Wszystkie dniWszystkie dni131206
18.215.33.158