wtorek 20 Paź 2020
Drukuj

Chociaż wiele pokus mamy, zdrową żywność wybieramy!

Otwarcie projektu


 Wizyta lekarza w świetlicy

W środę odwiedził naszą świetlicę lekarz, który opowiedział dzieciom o zasadach zdrowego odżywiania oraz higienie. Dzieci z zaciekawieniem wysłuchiwały porad oraz ze smakiem zajadały truskawki.


Przygotowanie zdrowego posiłku

Dzieci wspólnie przygotowały zdrowy posiłek, który później wspólnie zjadły.


Zabawa

Jest też czas na integrację i rozwój twórczy przy różnego rodzaju zajęciach artystycznych. Dzieci miały okazję wyklejać, rysować oraz śpiewać.


Wyjście na plantację truskawek

26.07(w czwartek) dzieci wybrały się na pieszą wycieczkę na plantację truskawek do gospodarstwa rolnego w Skopie. Podczas tej wycieczki nie tylko wspólnie zrywały świeże owoce, ale również dowiedziały się wielu ciekawostek m.in. jak uprawia się truskawki, kiedy się je zbiera, jak chroni się je przed szkodnikami i chorobami. Z zaciekawieniem słuchały o korzyściach wynikających ze spożywania tych smacznych owoców. Po powrocie do świetlicy zmęczenie dzieci zostało wynagrodzone pysznym i zdrowym posiłkiem.


Wizyta Fizjoterapeuty

W miniony czwartek w naszej świetlicy gościliśmy pana Fizjoterapeutę. Na początku nasz gość przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat aktywności fizycznej i jej znaczenia dla zdrowia. Pokazał każdemu uczestnikowi zajęć jak powinna wyglądać prawidłowa postawa ciała. I w końcu przyszedł czas na oczekiwaną zabawę. Wszystkie dzieci chętnie brały udział w różnego rodzaju ćwiczeniach. Największą frajdę sprawiła im gra w "chińską piłkę". Dzieci obiecały panu Fizjoterapeucie, że będą ćwiczyć również w domu i stosować się do wymienionych zaleceń


Artykuł w budowie...

Menu

Menu

Partnerzy

Licznik odwiedzin

131097
DziśDziś8
WczorajWczoraj12
W tym tygodniuW tym tygodniu20
W tym miesiącuW tym miesiącu220
Wszystkie dniWszystkie dni131097
3.224.127.143